czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2012
  • wyświetleń: 3041

Przedszkola: ulgi w opłatach

Władze gminy chcą wprowadzić ulgi w opłatach za pobyt dziecka w przedszkolu dla rodzin wielodzietnych.

Obecnie po przekroczeniu bezpłatnej podstawy programowej obejmującej 5 godzin dziennie, rodzice płacą za każdą rozpoczętą godzinę ok. 2,30 zł i to bez względu na ilość dzieci z tej samej rodziny uczęszczających do placówki. Teraz proponuje się wprowadzenie ulg, które będą obejmować dwoje i więcej dzieci uczęszczających do przedszkola z tej samej rodziny.

I tak po przekroczeniu pięciu bezpłatnych godzin, rodzice posiadający dwoje dzieci będą płacić 75% stawki. Rodzice posiadający troje i więcej pociech zapłacą 50% stawki. Ta sama ulga przysługuje również dla każdego z dzieci posiadających orzeczenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego,

Ponadto rodzice zapłacą 50 % określonej stawki w okresie wakacyjnym, tj. w lipcu i sierpniu, za każdą godzinę pobytu dziecka w placówce (w czasie wakacji również obowiązują ulgi, od których oblicza się 50% stawki).

Zmiany jeśli tylko znajdą poparcie wśród większości radnych będą obowiązywać od 1 lipca 2012 r.

Obecnie w przedszkolach na terenie czechowickiej gminy jest 115 rodzin, które mają w placówkach dwójkę dzieci oraz 6 rodzin - z trójką pociech.

nan / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.