Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2012
  • wyświetleń: 7978

Ograniczenia wiekowe w PKM?

Czechowiccy radni zmienili uprawnienia do przejazdów ulgowych dla emerytów. Ulgowe przejazdy autobusami PKM będą mieli emeryci, ale tylko ci którzy ukończyli 60 lat, a nie - jak do tej pory - bez względu na wiek.

Zmiany w rozkładzie jazdy PKM
Ograniczenia wiekowe w PKM?


Jedynym radnym, któremu pomysł ten się nie podobał był Krzysztof Bergel. Radny twierdzi, że likwidacja dotychczasowej ulgi będzie niekorzystna dla najbiedniejszych emerytów.

- Emerytami poniżej 60. roku życia są nie tylko górnicy i pracownicy służb mundurowych, lecz także inne grupy zawodowe, które mają bardzo niskie emerytury. Z komunikacji miejskiej korzystają przede wszystkim osoby o najniższych dochodach - przekonywał radny Bergel.

Pomysł ten nie znalazł jednak poparcia wśród pozostałych radnych.

Innym powodem do dyskusji wśród miejskich radnych była weryfikacja wieku dziecka od 4 do 7 lat. Przypomnijmy, że młodsze dzieci jeżdżą za darmo, a 7-letnie mają legitymację.

Jak zatem stwierdzić rzeczywisty wiek przedszkolaka? Ostatecznie radni stwierdzili, że rodzice powinni wozić przy sobie kartę NFZ, akt urodzenia czy paszport dziecka. Dwa pierwsze z wymienionych dokumenty są bez zdjęcia. Czy uda się zatem przekonać kontrolerów? Dyrektor PKM twierdzi, że nie było do tej pory z tym problemów.

wak / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.