czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2012
  • 20 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 6537

Marsz Ekologiczny w Czechowicach

Za nami:

W piątek 20 kwietnia już po raz XVI odbył się Marsz Ekologiczny z okazji Dni Ziemi. Na Placu Jana Pawła II przy fontannie przed Urzędem Miejskim zebrały się jak zwykle dzieci ze szkół i przedszkoli, by zamanifestować konieczność ochrony naszej Planety Ziemi i swoją troskę o nią.

Reklama

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach
Dzieci wyruszyły na Marsz Ekologiczny z Placu Jana Pawła II. · fot. czecho.pl


Dzieci przybyły przed Urząd Miejski jak zawsze z transparentami, emblematami czy czapeczkami nawiązującymi do tematyki ekologicznej, śpiewały piosenki o Ziemi i przyrodzie i spotkały się z przedstawicielami Gminy.

Z przedszkolakami spotkali się na Placu Jana Pawła II Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Bernadetta Klimek.

Maszerując ulicami miasta dzieci stworzyły swoisty happening, zwracając uwagę przechodniów na zagadnienia ekologiczne i Święto Ziemi. Po spotkaniu przy fontannie starszaki z PP2, PP5 i PP8 przeszły do Przedszkola Nr 8), gdzie odbył się tradycyjny Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekoloicznej.

Za udział w Marszu każda placówka dostała Dyplom ufundowany przez Burmistrza i nagrody książkowe (również za udział w Konkursie), ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Goście i zawodnicy Konkursu zostali obdarowani Orderami Ekologa.

O bezpieczeństwo uczestników Marszu dbali przedstawiciele Straży Miejskiej.

Inicjatorem Marszu i głównym organizatorem jest Przedszkole Publiczne Nr 2, które przed szesnastu laty wspólnie z PP5 i PP8 rozpoczęło tak obchody Dni Ziemi. Potem dołączały kolejne placówki.

W każdej szkole i przedszkolu odbywają się również inne zajęcia o tematyce ekologicznej. Cały rok zwracamy uwagę na zagadnienia ochrony przyrody i środowiska. Marsz Ekologiczny jest zwieńczeniem tych starań i pokazaniem na szerszym forum dziecięcych działań, okazją do edukacji ekologicznej spotykanych w drodze na Marsz dorosłych.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.