Wiadomości

  • 23 listopada 2004
  • wyświetleń: 1023

Nie masz OC - nie wyjeżdżaj na drogi

W niedzielę około godziny 20 w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Sienkiewicza, policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali do kontroli kierowcę Toyoty. Okazało się, że kierowca nie miał przy sobie żadnych dokumentów pojazdu.

Policjanci ukarali go karnym mandatem. W związki z tym, że kierowca nie miał przy sobie dokumentu potwierdzającego zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, pojazd musiał zostać odholowany na parking strzeżony.

Jednak nie było to takie proste. Kierowca zbulwersowany decyzją policjantów utrudniał odholowanie pojazdu. Przytrzymywał drzwi swojego samochodu i stawiał czynny opór. Odpowie zatem dodatkowo za czyn z art. 224§2 kodeksu karnego, zagrożony karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci sygnalizują - niech to zdarzenie będzie przestrogą dla kierujących. Brak dokumentów pojazdu, a w szczególności dokumentu potwierdzającego zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia OC powoduje, iż pojazd obligatoryjnie usuwany jest z drogi na parking strzeżony.

czes

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.