czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 3380

Chusteczki zamiast dolarów

Łatwowierność i chęć niesienia pomocy kosztował 80-letniego czechowiczanina stratę 350 zł. Mężczyzna padł ofiarą przestępstwa na tzw. "przewałkę". Zamiast obiecanych dolarów w przekazanej mu przez oszustów saszetce odnalazł papierowe chusteczki.

Reklama

dolary


W czwartek popołudniu na ul. Sienkiewicza w Czechowicach-Dziedzicach dwaj oszuści zaczepili starszego mężczyznę prosząc o wskazanie drogi do szpitala. Mężczyzna zgodził się wsiąść do ich samochodu, aby wskazać drogę do przychodni.

W czasie podróży kierowca opowiadał, że jego znajomy uległ poważnemu wypadkowi i prawdopodobnie czeka go operacja. Stwierdził, że potrzebuje pieniędzy na leczenie, ale posiada jedynie dolary, które chciałby wymienić na złotówki. Poprosił mężczyznę o pożyczkę pieniędzy.

W zamian obiecał przekazać mu na przechowanie saszetkę, w której - co zademonstrował po jej otworzeniu - faktycznie znajdował się gruby plik dolarów. Zapewniał jednocześnie, że na ich wymianie może zyskać sporą sumę.

Starszy mężczyzna nie przeczuwając niczego złego przekazał oszustowi 350 zł. W zamian otrzymał saszetkę. Oszuści umówili się, że wrócą po saszetkę, kiedy jednak długo się nie pojawili mężczyzna sprawdził jej zawartość i ku jego zaskoczeniu zamiast dolarów odnalazł tam papierowe chusteczki.

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.