czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 grudnia 2004
  • wyświetleń: 971

Handlowali czasem

- Ja nie miałem czasu wolnego, byłem zawsze czymś zajęty. Dziś jest inaczej. Młodzieży trzeba podsuwać propozycje na wolny czas - tłumaczył burmistrz Jan Berger, gospodarz kolejnej Jesiennej Szkoły Profilaktyki. Podczas tegorocznej edycji odbyły się I Targi Wolego Czasu. Honorowy patronat nad targami objęła mistrzyni świat w kickboxingu Anna Kasprzak. - Idea Targów Wolnego Czasu jest nowym pomysłem - wyjaśnia przewodniczący gminnej komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych Stanisław Pięta. Zdaniem wiceburmistrza Marka Kwaśnego należy wyjść zza urzędniczych biurek i zaproponować młodzieży ciekawe formy spędzania wolnego czasu, by odciągnąć młodych ludzi od niebezpieczeństw związanych z używkami i uzależnieniami.

Targi odbyły się w Miejskim Domu Kultury. Od rana na scenie królował taniec - prezentowały się zespoły taneczne "Shadows" z Bielska-Białej oraz "Gest" z Czechowic--Dziedzic. Młodzi czechowiczanie mogli również porozmawiać z mistrzynią świat Anną Kasprzak oraz z młodymi hokeistami z sekcji GKS Tychy. Mariusz Czerkawski - wychowanek tyskiego klubu podarował na loterię m.in. zdjęcie ze swoim autografem i kilka gadżetów.
Przemoc w rodzinie, alkoholizm, narkotyki - to tematy konkursowych reportaży, wywiadów i felietonów, nad którymi pracowali czechowiccy uczniowie. Najlepsi adepci dziennikarstwa i obserwatorzy trudnych tematów, podczas targów, odebrali nagrody.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.