czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 3 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2137

Brakuje numeru 997 do Czechowic

Podczas sesji radni rozmawiali o bezpieczeństwie w Czechowicach-Dziedzicach oraz i przestępstwach i ich wykrywalności. O dyskusji na ten temat pisze "Gazeta Czechowicka".

Komendant Bogdan Ogrocki, policja, PCK
Komendant Bogdan Ogrocki · fot. nan


- Czy macie jakieś dane dotyczące osób popełniających przestępstwa? - zapytał podczas spotkania radnych z komendantem czechowickiego komisariatu Zygmunt Mizera.

- Zazwyczaj są to osoby nieletnie i bezrobotne. Największy problem jest z kradzieżami pojazdów, bo sprawcami są najczęściej osoby spoza Czechowic-Dziedzic. Brakuje też współpracy z mieszkańcami. Kiedy telefon 997 był u nas w komisariacie, wszystko działało dużo sprawniej. Teraz numer alarmowy jest w powiecie i zanim informacja dotrze do nas, mija sporo cennego czasu. Ludzie piszą skargi, bo na bielską komendę często bardzo trudno się dodzwonić. Przydałby się nam także bezpośredni kontakt ze strażą miejską - zauważył Bogdan Ogrocki, komendant Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl, źródło: Gazeta Czechowicka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.