czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 22 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2343

SP 5 i ZSP 1 - "Cyfrowe szkoły"

Ruszył nowy rządowy program "Cyfrowa Szkoła", w ramach którego dwie nasze gminne szkoły - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 5 - w tym roku wezmą udział w jego pilotażowej formie. To ogromny sukces tych placówek, które znalazły się w gronie 41 szkół województwa wybranych do programu.

komputer
SP 5 i ZSP 1 biorą udział w programie "Cyfrowe szkoły". · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W całej Polsce wpłynęło 3507 wniosków, z których komisje wybrały ok. czterysta placówek. Do wojewody śląskiego wpłynęło 367 wniosków, a na ich podstawie wytypowanych zostało 41 szkół wśród których znalazły się czechowicka "jedynka" i "piątka".

Przygotowany przez ministerstwa edukacji narodowej oraz administracji i cyfryzacji program "Cyfrowa Szkoła" w tym roku jest realizowany w formie pilotażu. Jeśli się sprawdzi, w przyszłości będzie mogło wziąć w nim udział zdecydowanie więcej placówek.

Program "Cyfrowa Szkoła" zakłada stopniowe wprowadzanie nowoczesnych technologii do szkół. W ramach otrzymanego wsparcia finansowego szkoły będą mogły kupić m.in. przenośne komputery dla uczniów i nauczycieli, drukarki, skanery, tablice interaktywne i projektory multimedialne.

Głównym celem programu jest rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji oraz wspieranie zmiany modelu nauczania. Uczniowie będą mogli doskonalić umiejętności stosowania technologii informatycznych, uczyć się kreatywności, pracy zespołowej oraz korzystania ze źródeł cyfrowej wiedzy.

Dzięki udziałowi w programie szkoły uzyskają możliwość unowocześnienia bazy technologicznej, a nauczyciele zdobędą nowe umiejętności i kompetencje pozwalające w sposób bardziej interesujący prowadzić zajęcia z uczniami. Koszty zakupów i szkoleń w 80 procentach pokrywa budżet państwa, a w 20 procentach samorządy.

Program realizowany będzie w formie pilotażu do sierpnia 2013 roku.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.