czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 lipca 2012
  • wyświetleń: 1822

Kradli instalacje odgromowe

Dwóch złodziei kradnących miedziane instalacje odgromowe zatrzymali policjanci z Czechowic-Dziedzic. Za przestępstwa te grozi im teraz do 5 lat za kratami.

Reklama

Dwaj 17-latkowie wpadli dzięki czynnościom operacyjnym prowadzonym przez czechowickich śledczych. Jak ustalono, w okresie ostatnich trzech miesięcy okradli z instalacji odgromowych, m.in. sklep spożywczy w Janowicach i dom handlowy w Starej Wsi. Ich łupem padły też instalacje z ul. Społecznej i Pszczelarskiej w Janowicach oraz ul. Krakowskiej w Bestwinie. Skradzione mienie spieniężyli w bielskim skupie złomu. Jeden z zatrzymanych odpowie dodatkowo za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu.

Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku tego przestępstwa. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi ponad promil alkoholu. Obaj sprawcy trafili do policyjnego aresztu. W piątek usłyszą zarzuty przestępstw, za które grozi im do 5 lat więzienia.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.