Wiadomości

  • 14 lipca 2012
  • 18 lipca 2012
  • wyświetleń: 8005

Monitoring na dworcu

Od czerwca na terenie dworca autobusowego w Czechowicach-Dziedzicach działa monitoring - podało Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej. Dzięki zainstalowanym kamerom, monitoringiem objęty jest cały plac dworca, co wpłynie znacznie na poprawę bezpieczeństwa tego terenu.

Dworzec, Autobysy, PKM, Przystanek
Dworzec Autobusowy · fot. Joanna Karwacka / czecho.pl


Trzy nowoczesne kamery oraz rejestrator to urządzenia, które do czechowickiego PKM-u dostarczyła firma GMV Innovating Solutions Sp. z o. o. Kamery wyposażone są w oświetlacz podczerwieni, co umożliwia rejestrowanie obrazu w nocy oraz nowoczesny cyfrowy rejestrator pozwalający na przechowywanie nagrania w okresie ponad jednego miesiąca.

Co istotne, zapis monitoringu może być przesyłany w czasie rzeczywistym do Policji i Straży Miejskiej. Monitorowanie w czasie rzeczywistym pozwala na szybką reakcję służb odpowiedzialnych za utrzymanie ładu w mieście, co w połączeniu z monitoringiem zastosowanym w autobusach PKM wpłynie z pewnością na znaczną poprawę bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej, umożliwiając identyfikację osób działających niezgodnie z prawem.

Przekazanie monitoringu dworca autobusowego zbiegło się z zakończeniem procedur własnościowych dotyczących gruntów, na których znajduje się dworzec. Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek poinformował, że gmina Czechowice-Dziedzice jest już prawnym właścicielem gruntów całego dworca autobusowego. Dzięki temu, możliwe będzie podjęcie działań zmierzających do przygotowania dokumentacji remontu dworca.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.