czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2012
  • wyświetleń: 7726

Będzie parking przy Zaporze?

Korona Zapory Goczałkowickiej w Zabrzegu jest ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców naszej gminy. Amatorzy spacerów, rowerowych wycieczek oraz jazdy na rolkach tłumnie odwiedzają to miejsce - szczególnie w wakacje. Nie lada problemem jest brak parkingu.

Reklama

Parking Zapora
Zmotoryzowani mieszkańcy odwiedzający Koronę Zapory Goczałkowickiej w Zabrzegu nie mogę doczekać się parkingu z prawdziwego zdarzenia · fot. SK


Teren ten wraz z drogą - ulicą Do Zapory - administracyjnie należy do starostwa bielskiego. Mimo obietnic do tej pory nie udało się w tym temacie niczego wykonać. Sytuacja ta bardzo nie podoba się sołtysowi Zabrzega Władysławowi Wiśniewskiemu, który prosił o interwencję w tej sprawie miejskich radnych.

- Jest nadzieja, że w ramach porozumienia pomiędzy powiatem bielskim i gminą Czechowice-Dziedzice odnośnie przejęcia niektórych dróg powiatowych na terenie gminy zostanie przekazana m.in. ul. Do Zapory. W ten sposób powstanie możliwość, że to gmina wybuduje miejsca do parkowania w rejonie korony Zapory Goczałkowickiej w Zabrzegu - powiedział nam zastępca burmistrza Maciej Kołoczek.

SK / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.