czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2012
  • wyświetleń: 2513

Wędkarze apelują o sprzątanie

- Zabierajcie swoje śmieci ze sobą - apelują wędkarze do wypoczywających nad wodą w Kaniowie.

Reklama

Niedawno przy jednym z akwenów otwarto po modernizacji ośrodek sportów wodnych i rekreacji, w sumie na tym terenie jest 6 zbiorników. Jak mówią wędkarze z sekcji wędkarskiej przy LKS Przełom Kaniów, w ciepły weekend wypoczywa tu nawet kilka tysięcy osób. W soboty i niedziele można tu zobaczyć samochody z numerami rejestracyjnymi od pszczyńskich, oświęcimskich, przez bielskie po żywieckie.

- Sprzątamy ten teren, jest to praca społeczna. Po jednym weekendzie ogromne 200-litrowe kosze, których jest sporo są przepełnione, a śmieci porozrzucane - mówi Roman Sas, szef sekcji i apeluje, żeby zabrać ze sobą swoje śmieci. - Zauważyliśmy, że młodzi ludzie rzucają butelki do łowisk, a potem rozbijają je kamieniami. To wszystko zostaje w wodzie - mówi wędkarz.

Podkreśla, że zbiorniki są bezodpływowe, mają więc ograniczoną możliwość absorpcji śmieci przy ich naturalnym rozkładzie. - Jeśli nie zahamujemy tego przykrego trendu śmiecenia przez odpoczywających nad wodą, to zdewastujemy te tereny w ciągu kilku lat - mówi Roman Sas.

W ostatnią sobotę prawie 40 osób przez pół dnia uzbierało ok. 3 ton odpadów. Śmieci odbiera i wywozi gmina. Takie akcje wędkarze organizują co 2,3 tygodnie.

Zapowiada się kolejny upalny weekend, stąd apel do wypoczywających nad wodą, nie tylko w Kaniowie o sprzątanie po sobie, a jeśli kosze nad rzeką, czy jeziorem są pełne o zabieranie śmieci ze sobą.

aka / czecho.pl

źródło: Radio Bielsko

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.