czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 9 września 2012
  • 22 września 2012
  • wyświetleń: 3834

22 IX zamień auto na autobus

Za nami:

22 września obchodzimy "Europejski Dzień bez samochodu". W tym dniu właściciele samochodu mogli będą bezpłatnie korzystać z przejazdów autobusami PKM Czechowice-Dziedzice! Przejazd taki może odbyć się bez biletu - wyłącznie na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu ze zdjęciem.

Trzy nowe autobusy w PKM
22 września władze miasta chcą namówić kierowców do skorzystania z komunikacji miejskiej.


Dzień Bez Samochodu


Bezpłatny przejazd autobusami PKM wprowadziła 4 września Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach uchwałą zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia cen za usługi przewozowe lokalnego transportu zbiorowego oraz uprawnień do ulg i przejazdów bezpłatnych środkami lokalnego transportu zbiorowego wykonywanego przez samorządowy zakład budżetowy - Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, a także określenia rodzajów dokumentów poświadczających te uprawnienia.

Przepis dotyczy wszystkich osób korzystających 22 września każdego roku z przejazdów autobusami PKM Czechowice-Dziedzice, posiadających w chwili dokonywania przejazdu przy sobie dowód rejestracyjny samochodu oraz dokument umożliwiający ustalenie tożsamości i zawierający zdjęcie osoby korzystającej z przejazdu, na wszystkich liniach i we wszystkich autobusach PKM Czechowice-Dziedzice, bez ograniczenia ilościowego czy czasowego.

Idea "Dnia bez samochodu" powstała w 1998 roku we Francji. Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście.

W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2002 roku, pod patronatem Ministerstwa Środowiska.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.