Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 października 2012
  • wyświetleń: 1947

Zajęcia dla niepełnosprawnych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj

We wrześniu zakończyły się zajęcia rekreacyjno-relaksacyjne dla grupy rodziców dzieci niepełnosprawnych w ramach projektu "Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice" realizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

ops
fot. OPS


Zajęcia zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Rodziców i Osób Niepełnosprawnych "Wsparcie" i obejmowały: zajęcia jogi, tańca, aerobiku oraz wyjścia na basen. Warsztaty odbywały się w Miejskim Domu Kultury, sali przy ulicy Tetmajera 14a i na basenie "Wodnik". Również we wrześniu grupa osób niepełnosprawnych wzięła udział w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się w Wiśle. Spotkanie było okazją do zacieśnienia więzi wewnątrz grupy, a także do poznania folkloru góralskiego.

23 października odbyły się zajęcia treningu umiejętności zawodowych dla grupy rodzicielskiej. Następnie każda z grup będzie uczestniczyć w spotkaniach z doradcą zawodowym. Głównym celem zajęć będzie diagnoza preferencji i predyspozycji zawodowych uczestniczek i uczestników projektu, pomoc w przygotowaniu cv i listu motywacyjnego, przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, a poprzez to umożliwienie uczestniczkom i uczestnikom powrotu na rynek pracy.

Obecnie uczestniczki i uczestnicy projektu biorą udział w:
- zajęciach rehabilitacyjnych, grupie wsparcia, zajęciach artystycznych (grupa osób niepełnosprawnych);
- treningu umiejętności zawodowych (grupa rodzicielska);
- zajęciach specjalistycznego poradnictwa i spotkaniach z psychologiem (grupa rodziców dzieci niepełnosprawnych).

Projekt "Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice" realizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

ab / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

Ośrodek Pomocy Społecznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ośrodek Pomocy Społecznej" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.