Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 października 2012
  • wyświetleń: 2657

Powietrze mocno zanieczyszczone

Dzieci, osoby w podeszłym wieku, kobiety w ciąży i osoby ze zdiagnozowanymi chorobami układu oddechowego czy krążenia z naszego regionu powinny ograniczyć przebywanie - szczególnie wieczorem - na wolnym powietrzu.

Kominy
Zanieczyszczenie spowodowane jest rozpoczęciem sezonu grzewczego · fot. SK


W ostatnich dniach, jak wynika z komunikatu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach w naszym regionie średnie stężenie dobowe pyłu zawieszonego PM10 wynosiło powyżej 100 µg/m3, a w porze wieczorno-nocno-porannej stężenia przekraczały lokalnie nawet wartość 200 µg/m3 (poziom dopuszczalny dla pyłu zawieszonego PM10 wynosi 50 µg/m3).

Powodem tak wysokich stężeń jest rozpoczęcie sezonu grzewczego w budynkach mieszkalnych. Do tego dochodzi występująca od kilku dni bezwietrzna pogoda i brak opadów atmosferycznych. Wszystko to powoduje bardzo wysokie poziomy stężeń zanieczyszczenia.

W ciągu najbliższych dni, po przejściowej poprawie, nastąpi stopniowe pogorszenie jakości powietrza.

Przy obecnych poziomach stężenia pyłu zawieszonego zasadne jest więc ograniczenie wychodzenia z mieszkań w godzinach wieczornych.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.