czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 1 listopada 2012
  • wyświetleń: 1472

Infolinia dla bezdomnych

Jak co roku, 1 listopada w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego zostanie uruchomiona całodobowa infolinia dla bezdomnych.

bezdomny, noclegownia
Infolinia ma służyć osobom bezdomnym


Infolinię dla bezdomnych uruchomiono pierwszy raz w sezonie zimowym 1998/1999. W ostatnich latach odnotowywano wzrost zainteresowania świadczoną w ten sposób pomocą. W sezonie 2009/2010 podjęto 199 interwencji, rok później było ich już 312, w ubiegłym roku - 357.

W sezonie zimowym 2011/2012 odebrano 357 zgłoszeń, najczęściej od osób bezpośrednio zainteresowanych uzyskaniem adresu noclegowni lub jadłodajni. Infolinia będzie czynna do 31 marca.

Dzwoniąc pod bezpłatny numer 800-100-022 (połączenia bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych), będzie można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Infolinia będzie działała w każdym dniu tygodnia i obejmie swoim zasięgiem teren województwa śląskiego.

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przygotował także plakaty z numerem infolinii. Zostaną one przekazane do wszystkich jednostek administracji samorządu terytorialnego województwa śląskiego oraz do komend wojewódzkich Policji i PSP, Wydziału Polityki Społecznej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, Caritas, Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego oraz PCK w Katowicach w celu rozpowszechnienia w miejscach dostępnych dla zainteresowanych osób, m.in. w: ośrodkach pomocy społecznej, punktach świadczenia pomocy jednostek pozarządowych, dworcach kolejowych i autobusowych, ośrodkach zdrowia, starostwach, urzędach miast i gmin oraz w innych dostępnych dla zainteresowanych miejscach.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego: wdzbizk/infolinia_dla_bezdomnych.html oraz wdzps/placowki.html

aka / czecho.pl
źródło: Urząd Wojewódzki

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.