czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 7 listopada 2012
  • wyświetleń: 1785

Dzieci nie wiedzą co to nuda

Dzieci uczęszczające do Przedszkola Publicznego nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach nie mogą narzekać na nudę! Zapewnia nas o tym pani Jolanta Piotrowska, której list publikujemy poniżej.

Od rozpoczęcia roku szkolnego minęły zaledwie dwa miesiące, a w naszym przedszkolu wydarzyło się już tyle rzeczy! Dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli i pracowników obsługi, a także przy ogromnym wsparciu rodziców udało się zorganizować Jesienny Festyn Rodzinny. W sobotę, 6 października ogród przedszkolny zapełnił się całymi rodzinami. Atrakcji było co nie miara!

Nauczycielki tworzyły na buziach dzieci prawdziwe dzieła sztuki, ręce ozdabiały tatuażami. Dzieci chętnie tworzyły prace plastyczne- malowały farbami, rysowały pastelami, a z pomocą rodziców tworzyły ziemniaczane ,,Cudaki". Na autorów prac czekały słodkie upominki. Przedszkolaki wraz z rodzicami ochoczo uczestniczyły w ziemniaczanych konkursach. Można było wykazać się szybkością, sprytem, czułym węchem i spostrzegawczością. Rodzice wykazali się umiejętnością szybkiego obierania ziemniaka, oraz tworzenia wyjątkowo długich obierek. Czas umilały także zabawy z kolorową chustą animacyjną, wspólne śpiewy i tańce. Dużym powodzeniem cieszył się kącik kulinarny. Można było spróbować pieczonych ziemniaków, placków ziemniaczanych, kiełbaski z grilla. Znalazły się też przysmaki dla łasuchów: domowe ciasta, galaretki i świeżo wyciskane soki.

W październiku przedszkole odwiedzili policjanci, którzy przypominali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzięki tej wizycie przedszkolaki wiedzą także, w jaki sposób wezwać pomoc.Starszaki wzięły udział w święcie bielskich żołnierzy. Zwiedziły jednostkę wojskową, miały okazję z bliska podziwiać umundurowanie i wyposażenie żołnierzy. Duże wrażenie zrobiła defilada, dzieci podrygiwały w rytm żołnierskiego marszu. Największą atrakcją okazały się skoki spadochronowe. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wpatrywały się w niebo, obserwowały lecących skoczków. Jeden z nich, wylądował tak blisko naszej grupy, że czasza spadochronu opadła na głowy dzieci!

30.10. sześciolatki wykazały się sprawnością ruchową biorąc udział w Spartakiadzie przedszkolaków, natomiast 31.10. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy. Przedszkolaki podziwiały przedstawienie pt ,,Orzeszek".

W najbliższym czasie planowane są następujące wydarzenia: warsztaty ceramiczne, Dzień Pluszowego Misia, Andrzejki, spotkanie z pielęgniarką. Rada Rodziców zaprasza także na warsztaty tworzenia świątecznych ozdób.

W imieniu p. dyrektor M. Pawlik dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym było możliwe zorganizowanie wszystkich wydarzeń. Jesteśmy przekonani, że inne placówki mogą nam zazdrościć tak oddanych i zaangażowanych rodziców!

Jolanta Piotrowska

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.