czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 9 listopada 2012
  • wyświetleń: 5912

Zagraniczna wizyta w GP3

W dniach od 22 do 26 października w Gimnazjum nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się Wizyta Przygotowawcza, w której uczestniczyła Susanne Jacobs -nauczycielka Szkoły Ekonomicznej z Niemiec. Celem wizyty było rozwijanie współpracy w Partnerskich Projektach Szkół Comenius.

Nauczyciele i uczniowie bardzo gościnnie przyjęli panią Jacobs. Wspólne spotkania, hospitacje lekcji, video konferencje z zaprzyjaźnionymi szkołami ze Słowacji, Turcji i Grecji stworzyły w naszej szkole na tydzień międzynarodową atmosferę i były dla uczniów bardzo dobrym sprawdzianem umiejętności językowych.

Zagraniczna wizyta w GP3 · fot. Gimnazjum Publiczne Nr 3


Pani Jacobs zaprezentowała szkołę z Hamburga, zapoznała się z artystycznymi, językowymi i sportowymi osiągnięciami GP3. Razem z nauczycielami języków obcych pod opieką koordynatora projektu pani Ewy Dobija opracowała dokumentację dotyczącą przyszłego projektu.

Poza pracą projektową program obejmował wizytę w Urzędzie Miasta. 23 października podczas spotkania z Burmistrzem Czechowic Dziedzic, panem Marianem Błachutem, nasz gość razem z dyrektorem szkoły panią Katarzyną Kieloch i koordynatorem przybliżył temat opracowywanego projektu współpracy GP3 ze szkołami z Niemiec, Słowacji, Grecji i Turcji. Projekt " Autorytety młodych Europejczyków - dobre wzory, lepsza przyszłość" ma na celu wspieranie młodych ludzi w poszukiwaniu wartościowych autorytetów i dokonywaniu właściwych życiowych wyborów.

Na zakończenie pobytu dyrektor szkoły pani Katarzyna Kieloch podziękowała pani Jacobs za zaangażowanie i wkład pracy włożony w rozwój międzynarodowych kontaktów naszego gimnazjum ze szkołami UE, wręczyła Certyfikat Uczestnictwa w Wizycie Przygotowawczej oraz upominki.

Więcej informacji na stronie szkoły: gp3.czechowice-dziedzice.pl
(Comenius - Galeria)

Zespół Comeniusa GP3

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.