czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 grudnia 2012
  • 1 stycznia 2013
  • wyświetleń: 5889

19.południk przebiega przez miasto

Na nowo wybudowanym łączniku ul. Legionów z Sobieskiego pojawiło się symboliczne oznakowane miejsce informujące o tym, że przez nasze miasto przebiega 19. południk.

Południk
Na nowo wybudowanym łączniku ul. Legionów z Sobieskiego pojawił się symboliczne oznakowane miejsce informujące o tym, że przez nasze miasto przebiega 19. południk · fot. SK


Oznakowanie znajduje się na chodniku. Jednak symboliczne wyznaczenie linii przebiegu południka "N" i "S" poprzez kolory kostki brukowej to dla wielu mieszkańców, a tym bardziej turystów, za mało. Przydałaby się tabliczka informująca o przebiegu 19. południka - wtedy miejsce to będzie w pełni oznakowane.

Pomysł wykorzystania - bez wątpienia - ważnej ciekawostki geograficznej - należy do jednego z mieszkańców Czechowic-Dziedzic, który przekonał władze miasta aby południki "wykorzystać" m.in. w promocji. Było kilka pomysł z oznakowaniem jego lokalizacji.

Władze gminy od początku były są zainteresowane tym pomysłem. Tym bardziej, że wiele miast zaznacza w ten sposób swoje położenie.

SK / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.