czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 stycznia 2013
  • wyświetleń: 10912

Czechowice: tegoroczne inwestycje

W tym roku w miejskim budżecie zaplanowano kilka ważnych inwestycji. W sumie na ten cel przeznaczono ponad 11 milionów złotych.

Reklama

Gmina wspólnie z powiatem bielskim planuje w tym roku budowę ronda na ul. Traugutta, Drzymały i Narutowicza. Na ten cel przeznaczono z miejskiego budżetu 1,2 miliona złotych.

Zaplanowano również zakup i montaż wiat przystankowych - po dwie na ul. Czechowickiej i Łukasiewicza oraz jednej przy ul. Bielskiej. Na ten cel przeznaczono 65 tys. zł. Nieco więcej, bo 70 tys. zł ma kosztować projekt budowy dworca autobusowego.

Oprócz tego samorząd przeznaczył 350 tys. zł. na przebudowę ul. Poprzecznej w Bronowie, 100 tys. zł. na budowę nowego odcinka ul. Hiacyntów oraz 160 tys. zł na rozpoczęcie I etapu przebudowy ul. Cichej w Czechowicach-Dziedzicach.

W dziale bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej władze miejskie przeznaczyły m.in. 350 tys. zł na termomodernizację budynku OSP w Bronowie oraz na zakup samochodu dla Straży Miejskiej za ok. 72 tys. zł.

W oświacie w tym roku również planuje się kilka inwestycji - m.in. rozbudowę Zespołu Szkół w Zabrzegu. Na ten cel przeznaczono w tegorocznym budżecie ok. 2 mln zł. Z kolei 256 tys. zł przeznaczono na zmianę pokrycia dachu oraz wykonania okien i oświetlenia w Zespole Szkół w Ligocie. Termomodernizacja przedszkola nr 6 pochłonie 740 tys. zł.

Spośród większych inwestycji należy również wymienić przebudowę otwartego kąpieliska przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Na ten cel przeznaczono 100 tys. zł. Remont pawilonu kąpieliska ma być realizowany etapowo. W pierwszej kolejności zostanie wykonany remont przeciekającego tarasu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma również otrzymać używany samochód służbowy - na ten cel zabezpieczono 35 tys. zł.

Z kolei na oświetlenie ulic, placów i dróg w czechowickiej gminie, w 2013 r., przeznaczono 52 600 zł.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.