czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1607

Posiedzenie Komisji Historycznej

15 stycznia odbyło się posiedzenie Komisji Historycznej przy Zarządzie Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej. Udział w nim brali również strażacy z Czechowic-Dziedzic.

Reklama

Komisja Historyczna
Komisja Historyczna · fot. ospczechowice.pl


Było to posiedzenie wyjazdowe, zorganizowane przez Zarząd OSP Rybarzowice w gminie Buczkowice, a okazją posiedzenia wyjazdowego było pierwsze posiedzenie w roku 2013, roku jubileuszu 10-lecia działalności tej Komisji.

Posiedzenie zaszczycili swoją obecnością członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach, jednocześnie prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej dh Jan Cholewa oraz wiceprezesi tego Zarządu dh.: Stanisław Górny i Jan Ozimina, a przewodniczący Komisji dh Władysław Skoczylas podsumował 10-letnią, bardzo owocną pracę Komisji, zauważalną już po zaledwie 10 latach pracy, docenianą i stawianą za wzór na szczeblu ogólnopolskim Związku OSP RP.

W pracach Komisji aktywny udział biorą druhowie z OSP Czechowice: Leszek Zięba i Zbigniew Waloszczyk. Należy tutaj wspomnieć jednego z inicjatorów tej Komisji, jej współzałożyciela i działacza od pierwszych dni, nieżyjącego już, długoletniego członka naszej jednostki OSP dh. Franciszka Waloszczyka. Kontynuację dobrych tradycji OSP Czechowice w Komisji Historycznej podjął wiceprezes OSP dh Henryk Machej. Spotkanie to, jako pierwsze w Nowym Roku, było również okazją, już tradycyjnie, do wzniesienia toastu i złożenia sobie wzajemnych życzeń noworocznych.

Gminę Czechowice-Dziedzice w pracach Komisji Historycznej reprezentują również: dh Wacław Bryndza z OSP Bronów oraz dh Krzysztof Ryłko z OSP Dziedzice.

aka / czecho.pl

źródło: ospczechowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.