czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 13 lutego 2013
  • wyświetleń: 9398

Ligocka: uciążliwe objazdy

Rozpoczęły się prace przy moście nad rzeką Iłownicą w ciągu ulicy Waryńskiego. Wyznaczono objazd ul. Ligocką. Przejazd tą ulicą w obu kierunkach jest bardzo uciążliwy. Szczególnie na skrzyżowaniu DK-1 z ul. Ligocką.

Oficjalnie podaje się, że remont mostu ma zakończyć się początkiem sierpnia. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej - prace remontowe na tym odcinku drogi - mogą potrwać nawet rok.

Na problem uciążliwości przejazdu ul. Ligocką zwrócił uwagę m.in. radny Marek Czyż. Zaproponował zmianę organizacji świateł na skrzyżowaniu DK-1 z ul. Ligocką.

Remont mostu · fot. SK


- Sprawa zmiany sygnalizacji na skrzyżowaniu DK-1 z ul. Ligocką, na światła kierunkowe został zgłoszony do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o światła kierunkowe na skrzyżowania DK-1 z ul. Ligocką - potwierdził zastępca burmistrza Paweł Mrowiec.

Tymczasem sołtys Zabrzega Władysław Wiśniewski interweniuje w sprawie zmiany organizacji ruchu na terenie Zabrzega. - Cały ruch pojazdów osobowych i ciężarowych skierowano ul. Objazdową. Została tam wykonana kanalizacja i ewentualny ruch pojazdów ciężarowych spowoduje degradację rurociągu, nie mówiąc o nawierzchni drogi. Wykonawca kanalizacji nie daje gwarancji wytrzymałości rurociągu w momencie ruchu pojazdów ciężarowych.

- Sprawa zmiany organizacji ruchu w Zabrzegu, w związku z pracami remontowymi należy do inspekcji ruchu drogowego. Temat jest w trakcie omawiania, będzie rozpatrywana kwestia przejazdu pojazdów ciężarowych tą ulicą - poinformował na ostatniej sesji RM wiceburmistrz Paweł Mrowiec.

KW / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.