czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 13 lutego 2013
  • wyświetleń: 2208

Korekty w rozkładzie Kolei Śląskich

W nocy z 9 na 10 lutego wszedł w życie nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. Najistotniejszą zmianą dla mieszkańców gminy jest przywrócenie pociągów na trasie Czechowice-Dziedzice - Oświęcim - Katowice.

rozkład Kolei Śląskich z dnia 10.02.2013

koleje śląskie
Pociąg Kolei Śląskich relacji Zwardoń - Katowice · fot. Patryk Farana


Z powodu organizacji licznych remontów planowanych przez zarządcę infrastruktury kolejowej PKP PLK wiele pociągów będzie kursować nawet w kilku wariantach (tj. w różnych godzinach kursowania, w poszczególnych terminach). Koleje Śląskie apelują do pasażerów o uważne sprawdzanie rozkładów przed każdą podróżą, zwłaszcza na liniach S5 (Katowice - Bielsko-Biała - Zwardoń) oraz S6 (Katowice - Ustroń - Wisła Głebce).

Na linii S31 Koleje Śląskie zlikwidowały dotychczasową komunikację autobusową do Imielina. W zamian wprowadzono pociągi na całej relacji Katowice - Oświęcim - Czechowice-Dziedzice (21 połączeń w dni robocze oraz 13 połączeń w dni wolne). Jednocześnie jako uzupełnienie oferty spółka pozostawiła na tej linii autobusową komunikację uzupełniającą (2 kursy w każdą stronę, uwzględnione w powyższych sumach połączeń).

Najnowszy rozkład Kolei Śląskich można pobrać z w kolumnie obok.

ab / czecho.pl
źródło: Koleje Śląskie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.