czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 19 lutego 2013
  • wyświetleń: 13181

Przełom w sprawie tunelu!

Jakiś czas temu informowaliśmy o problemie zaniedbanego przejścia podziemnego między ulicą Hutniczą a Kolejową. Jest przełom w tej sprawie. Tunel, którego właścicielem jest spółka PKP Nieruchomości, zostanie przekazany gminie! To zielone światło dla remontu zdewastowanego przejścia.

Reklama

tunel, przejście podziemne
Po przejęciu praw do tunelu Urząd Miejski będzie mógł ogłosić przetarg na remont przejścia podziemnego. · fot. ab / czecho.pl


To jedno z najbrzydszych i zarazem najbardziej niebezpiecznych miejsc w Czechowicach-Dziedzicach. Tunel pod torami nie był remontowany od kilkudziesięciu lat, jednak mieszkańcy miasta ciągle z niego korzystają, bowiem skutecznie ułatwia komunikację pieszą w okolicach dworca kolejowego. Właściciel obiektu - spółka PKP Nieruchomości - nie remontowała obiektu z przyczyn finansowych.

- Od ponad 5 lat występujemy w tej sprawie z różnymi propozycjami rozwiązania tego problemu, domagając się remontu ze względu na bezpieczeństwo, łącznie z deklaracją przejęcia obiektu przez Urząd Miejski, jednak jak dotąd nie doczekaliśmy się żadnej konkretnej odpowiedzi ze strony PKP - informuje burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut.

Burmistrz powiedział nam także, że ostatnie spotkanie w tej sprawie odbyło się na początku lutego. - Czekamy na stanowisko PKP - dodał gospodarz miasta.

Zaniedbane przejście podziemne · fot. ab / czecho.pl


Postanowiliśmy przyśpieszyć całą procedurę i skontaktowaliśmy się z właścicielem obiektu. Okazuje się, że decyzja została już podjęta. Spółka PKP Nieruchomości przekaże obiekt gminie Czechowice-Dziedzice.

- W najbliższym czasie ustalony zostanie sposób przeniesienia praw do nieruchomości. Przekazanie nieruchomości na rzecz gminy powinno nastąpić do końca III kwartału 2013 roku - informuje Tomasz Kowalski z biura prasowego PKP S.A.

Po przejęciu praw do tunelu Urząd Miejski będzie mógł ogłosić przetarg na remont przejścia podziemnego.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.