czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 7 marca 2013
  • wyświetleń: 15913

Nowe łaźnie na kopalni Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Na początku marca oddano do użytku pracowników PG Silesia nowe pomieszczenia z przeznaczeniem na łaźnie. Budowa trwała blisko rok i pochłonęła 8,7 mln zł.

Kopalnia Silesia
Uroczyste przecięcie wstęgi · fot. PG Silesia


Kopalnia Silesia
Na kopalni oddano do użytku nowe łaźnie · fot. PG Silesia


Kopalnia Silesia
Nowe łaźnie dla pracowników · fot. PG Silesia


W ramach tego projektu nadbudowano na budynku starej łaźni dwie kondygnacje. Znajdzie tam miejsce prawie 1500 pracowników (1320 na łaźni hakowej i 160 na łaźni szafkowej).

Na terenie zmodernizowanej łaźni zamontowano również nowoczesne instalacje wentylacyjne, elektryczne i sanitarne, które w istotny sposób podwyższają komfort użytkowania pomieszczeń. Nie zapomniano również o drobnych, ale znacznie ułatwiających życie rozwiązaniach, takich jak podgrzewanie odpowiednio perforowanych szafek na odzież czy zamykane skrytki na wartościowe rzeczy osobiste. Wyremontowano również wymiennikownię ciepła, rozdzielnię elektryczną oraz klatki schodowe.

Na zaproszenie Zarządu PG Silesia w uroczystości oddania budynku do użytkowania oraz przecięcia symbolicznej wstęgi wzięli udział pan Andrzej Płonka, Starosta Bielski, pan Marian Błachut, Burmistrz Czechowic - Dziedzic, przedstawiciele firm wykonujących tę inwestycję oraz przedstawicie związków zawodowych.

- Jest mi bardzo miło, że mogę przekazać nowe pomieszczenia naszym pracownikom. Tym bardziej, że ich standard dorównuje standardom najlepszych kopalń europejskich. Do tej pory naszym oczkiem w głowie było zmodernizowanie podziemnej części kopalni - infrastruktury, wyposażenia, sprzętu, technologii. Mamy prawie kompletnie zmodernizowaną przeróbkę węgla, ponieważ jakość naszych produktów jest jednym z naszych priorytetów. Wiele także się działo w obszarze bhp. Przy każdej nowej inwestycji szukaliśmy jej wpływu na poprawę bezpieczeństwa pracy. Pierwsze półtora roku można podsumować liczbą - 520 milionów złotych. Teraz przyszedł czas na podniesienie komfortu pracy. Po gruntownym remoncie głównego biurowca, oddajemy do użytkowania nowe łaźnie. Mam nadzieję, że będą Wam dobrze służyły - powiedział Michal Heřman, Prezes Zarządu PG Silesia, na chwilę przed przecięciem wstęgi.

Andrzej Płonka, Starosta Bielski, podkreślił dobrą współpracę samorządu z władzami PG Silesia. Wyraził również zadowolenie, że inwestycje przekładają się na miejsca pracy, bezpieczeństwo pracowników i ciągły rozwój firmy. Na zakończenie podkreślił również rolę Silesii jako jednego z największych pracodawców na Podbeskidziu.

- W pełni potwierdzam to, że wiele dobrych spraw wspólnie udało nam się zrobić. Natomiast chcę powiedzieć, że w momencie kiedy podpisywałem decyzję o warunkach zabudowy rozpoczynającą tę inwestycję, nie miałem świadomości, pod czym się podpisuję. Pamiętam, byłem tu może 20 lat temu, widziałem jak wyglądała łaźnia, stołówka, cały ten obiekt. Natomiast to, gdzie dzisiaj jesteśmy to jest naprawdę skok cywilizacyjny. Myślę, że najlepiej górnicy, którzy korzystali z tych obiektów w przeszłości i będą korzystać z nich teraz, na pewno to potwierdzą. Myślę, że to dowodzi tego, co powiedział pan prezes, że dla Zarządu PG Silesia ważny jest oczywiście poziom bezpieczeństwa pracy górników, ale również komfort i wygoda. Myślę, że ta nowa łaźnia to potwierdza i temu celowi będzie służyć. To dowodzi, że PG Silesia poważnie traktuje swoich pracowników, poważnie podchodzi do tego do tego biznesu i wierzę, że jeszcze będziemy świadkami różnych innych pozytywnych, zauważalnych na zewnątrz przeobrażeń. Gratuluję - dodał Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

aka / czecho.pl, źródło: PG Silesia

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj