czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 13 marca 2013
  • 18 czerwca 2013
  • wyświetleń: 4440

Bezpłatne warsztaty profilaktyczne

Za nami:

Mieszkańcy naszej gminy mogą bezpłatnie uczestniczyć w cyklu warsztatów profilaktycznych pn. "Luźne rozmowy o poważnych sprawach".

Marihuana, narkotyk
Jedno ze spotkań będzie poświęcone narkomanii


Spotkania odbywać się będą w Punkcie Konsultacyjnym, który obecnie mieści się przy ul. Węglowej 56 (przyziemie kościoła p.w. św. Barbary, obok biblioteki) o godzinie 18.00. Warsztaty adresowane są dla dorosłych mieszkańców Czechowic-Dziedzic: rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli, pedagogów i wychowawców.

Poprowadzi je mgr Piotr Rychły - pedagog resocjalizacyjny, absolwent Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalista z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej z elementami profilaktyki. Szkoleniowiec - praktyk z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z trudną młodzieżą, nieletnimi przestępcami, osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, narkomanami, twórca autorskich programów szkoleniowych z zakresu patologii społecznej w odniesieniu do relacji nauczyciel - uczeń, rodzic - dziecko.

W najbliższym czasie zaplanowano następujące bloki tematyczne:
- 19 marca "Cyberprzemoc, czyli jak nie zaplątać się w sieci" - tematem spotkania będą m.in. pułapki czyhające na użytkowników komputera i Internetu.
- 23 kwietnia "Narkotyki - czy mojemu dziecku to grozi?" - spotkanie poświęcone narkotyzowaniu się przez dzieci i młodzież, sygnały ostrzegawcze, symptomy, strategie zaradcze.
- 21 maja "Problemy wychowawcze okresu dorastania" - tematem spotkanie będzie m. in. odpowiedzialność karna nieletnich, odpowiedzialność rodziców za czyny nieletnich, prawa i obowiązki wychowawców i nauczycieli.
- 18 czerwca "Agresywny czyli słaby - agresja rówieśnicza" - spotkanie będzie poświęcone agresywnym zachowaniom dzieci i młodzieży. Czym jest agresja i przemoc, jak jej przeciwdziałać?

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.