czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 20 marca 2013
  • 23 marca 2013
  • wyświetleń: 4038

Dotacja na policyjne komputery

Urząd Miejski przeznaczył 7,5 tys. złotych na zakup zestawów komputerowych dla komisariatu policji w Czechowicach-Dziedzicach. Nie wszyscy radni poparli ten pomysł.

policja
Dotacja na policyjne komputery


W ubiegłym roku czechowiccy radni przyznali dotację na zakup samochodu dla komisariatu policji w Czechowicach-Dziedzicach. Ostatecznie mundurowi kupili samochód za za mniejszą kwotę, niż przewidywała dotacja i zwrócili się do Urzędu Miejskiego o przekazanie niewykorzystanych środków finansowych na zakup dwóch zestawów komputerowych dla komisariatu policji.

Pomysł przekazania niewykorzystanych środków zyskał aprobatę niemalże wszystkich radnych. Stanowczo protestował jedynie radny Fryderyk Czader.

- Policja może pozyskiwać środki z Komendy Głównej i ministerstwa, dlatego nie widzę powodu, żebyśmy przekazywali pieniądze na zakup komputerów - mówił Fryderyk Czader.

Zdania najstarszego radnego nie podzielał burmistrz Marian Błachut. - To tak, jakby Pan dał synowi 100 złotych, a w przypadku gdy syn kupiłby coś za 80 złotych, żądał zwrotu reszty pieniędzy. Policja musi mieć warunki do pracy. Wprowadźmy do komisariatów trochę cywilizacji - argumentował burmistrz.

Ostatecznie rada zdecydowaną większością głosów przyjęła projekt zmian w uchwale budżetowej, które zakładają przekazanie pieniędzy na zakup komputerów.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.