czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 marca 2013
  • 3 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 12147

Skrzyżowanie do zamknięcia?

Czechowiccy radni po raz kolejny poruszyli problem niebezpiecznego skrzyżowania drogi krajowej nr 1 z ulicą Lipowską. Radny Fryderyk Czader zaproponował, aby zamknąć zagrażający bezpieczeństwu przejazd przez ruchliwą drogę.

dk1
Betonowe zapory stoją na najbardziej niebezpiecznych skrzyżowaniach z DK1 · fot. ab / czecho.pl


- Na jakim etapie jest temat przebudowy łącznika drogi krajowej nr 1 z ulicą Lipowską? - pytał burmistrza radny Fryderyk Czader.

W odpowiedzi na pytanie radnego Marian Błachut oznajmił, że na razie nie ma żadnych informacji z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, które potwierdzałyby bądź wykluczały realizację tego zadania w najbliższym czasie.

- Zapewniam pana, że interesuję się ciągle tą sprawą, jednak pozostaje mi tylko pytać Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Jak mi powiedziano w GDDKiA ostateczna decyzja zależy od Ministra Finansów - tłumaczył burmistrz Marian Błachut.

Radny Fryderyk Czader kontynuował polemikę z burmistrzem. - Trzeba być wręcz cyrkowcem, żeby przejechać przez to skrzyżowanie. Myślę, że znajdzie się parę tysięcy złotych, żeby postawić betonowe zapory i zagwarantować bezpieczeństwo na tym przejeździe - zaznaczył radny.

- Jeśli zna pan ustawę o finansach publicznych, to z pewnością pan wie, że samorząd nie może wydać ani złotówki na to, żeby cokolwiek zrobić na nieswoim gruncie. Jeśli chce pan zamknąć ten przejazd to niech pan skrzyknie mieszkańców i zablokuje z nimi skrzyżowanie - burmistrz Błachut zakończył dyskusję.

Według danych Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej w ciągu ostatnich dwóch lat (2011-2012) na wspomnianym skrzyżowaniu miały miejsce 3 wypadki i 16 kolizji.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.