czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2013
  • 2 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 3960

Radny chce zbadać DNA psów

Ciekawy sposób walki z psimi odchodami zaproponowano w Bielsku-Białej. Tamtejszy radny chce pobrania próbek DNA od wszystkich psiaków w mieście. Takie badanie pozwoliłoby zidentyfikować właścicieli czworonogów, którzy nie sprzątają po swoich zwierzętach.

Reklama

pies
Bielski radny chce zbadać DNA psów. · fot. Oskar Piecuch


- Zanieczyszczenie miasta tak wszystkim doskwiera, że jeśli to badanie byłoby w przystępnej cenie, to z pewnością poradzilibyśmy sobie z psimi odchodami - mówił na sesji bielski radny Marek Podolski - przewodniczący klubu PO.

W swojej interpelacji przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej zapytał prezydenta Bielska-Białej o sprawdzenie jaka jest odpłatność za pobranie próbek DNA od psa.

- Lubię powielać dobre wzorce. Te praktyki są stosowane w państwach rozwiniętych i tam nie ma takich problemów. Po zbadaniu psiego kału poznalibyśmy właściciela zwierzęcia i moglibyśmy go ukarać dotkliwą grzywną - wyjaśniał radny

Prezydent Jacek Krywult podszedł do tematu w humorystycznym nastawieniu. - Dzisiaj nie wszyscy ludzie znają swoje DNA, a pan chce poznać DNA wszystkich psów. Zorientuje się w tym temacie, bo być może jest jakiś głębszy cel pana przewodniczącego Marka Podolskiego - odpowiedział prezydent Bielska-Białej.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.