czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 4618

Deklaracje dopiero od 15 kwietnia

Urząd Gminy Czechowice-Dziedzice informuje, że nie ma obecnie konieczności składania jakichkolwiek oświadczeń, dokumentów bądź deklaracji w sprawie nowego gminnego systemu odbioru i gospodarowania odpadami komunalnymi.

Reklama

Posegregowane śmieci zalewają miasto
Czy dzikie wysypiska znikną wraz z wprowadzeniem nowego systemu gospodarki odpadami?


- Terminy dotyczące nowego systemu określane są w każdej gminie indywidualnie, a najbliższy dotyczący mieszkańców naszej gminy termin związany z wprowadzaniem nowego systemu upływa dopiero 15 maja - informuje burmistrz, Marian Błachut.

Kompleksowa oficjalna kampania informacyjna dotycząca nowego systemu jest właśnie przygotowywana i ruszy 15 kwietnia. Wtedy też na oficjalnej stronie internetowej gminy www.czechowice-dziedzice.pl opublikowane zostaną szczegółowo zasady nowego systemu i obowiązki mieszkańców z nim związane - w tym m.in. zasady prowadzenia zbiórki selektywnej, opłaty, istotne dla mieszkańców terminy oraz sposób wypełniania i składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, którą należy złożyć do 15 maja.

Ponadto, szczegółowe informacje mieszkańcy otrzymają do domów w formie listowej (list od Burmistrza wyjaśniający zasady nowego systemu, ulotkę i materiały informacyjne ze szczegółowymi zasadami funkcjonowania systemu oraz wzór i druk deklaracji) w drugiej połowie kwietnia.

W przypadku domów wielorodzinnych, informacje takie drogą listową otrzymają zarządcy i administratorzy budynków, na których spoczywa obowiązek złożenia takiej deklaracji w imieniu mieszkańców.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.