czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 maja 2013
  • wyświetleń: 4205

Gimnazjaliści sadzą las

Jak mówi chińskie przysłowie - myślisz 10 lat naprzód? - sadź drzewa, myślisz 100 lat naprzód? - ucz dzieci. Oba te elementy udało się połączyć i 30 kwietnia uczniowie z Gimnazjum Publicznego nr 1 z Czechowic-Dziedzic posadzili 1200 drzew.

Akcję sadzenia lasu zorganizowano wraz z Nadleśnictwem Bielsko Na początku akcji pan leśniczy Jarosław Gajda przybliżył uczniom historię lasu w którym się znajdowali. Następnie było krótkie szkolenie - jak używać kostura czyli specjalnego narzędzia do robienia otworów na sadzonki, wskazówek udzieliła pani Klaudia Palarczyk- podleśniczy.

Gimnazjaliści sadzą las · fot. Magdalena Jasińska


Drzewa posadzono w Zabrzegu w oddziale leśnym 18b, na rzecz przyrody pracowali chłopcy z klasy 1a, 1b i 1 c. Przejazd uczniów na akcję sadzenia drzew sfinansowała grupa LOTOS SA.

Udział w akcji sadzenia drzew był jednym z działań zaplanowanych w ramach projektu Arboretum Inspiruje, który już 2 rok jest realizowany w czechowickiej "jedynce"

Magdalena Jasińska, źródło: Gimnazjum nr 1

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.