Wiadomości

  • 22 maja 2013
  • 2 lipca 2013
  • wyświetleń: 12893

Tenor honorowym obywatelem

Piotr Beczała - pochodzący z Czechowic-Dziedzic światowej klasy tenor - odebrał w niedzielę tytuł honorowego obywatela Czechowic-Dziedzic.

Uroczyste wręczenie tytułu urodzonemu w Czechowicach-Dziedzicach śpiewakowi, regularnie występującemu w mediolańskiej La Scali oraz w nowojorskiej Metropolitan Opera, odbyło się dnia 30 czerwca br. w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Mieszkający na stałe w Austrii artysta nie krył wzruszenia, wspominając czasy, kiedy jako nastolatek na taj samej scenie stawiał swoje pierwsze kroki w działającym przy czechowickim MDK "Chórze Moniuszko".

Tenor honorowym obywatelem · fot. czechowice-dziedzice.pl


Decyzję o przyznaniu mu tytułu honorowego mieszkańca Czechowic-Dziedzic Rada Miejska podjęła na ostatniej sesji na wniosek Burmistrza Mariana Błachuta oraz mieszkańców, którzy podpisali się pod wnioskiem w tej sprawie.

Tytuł honorowego obywatela Czechowic-Dziedzic nadawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla gminy. Czechowiccy radni pierwszy tytuł przyznali w 2005 roku Ludwikowi Maciejowi - chorążemu, pilotowi Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, pilotowi Dywizjonu Bombowego 300 Warrant Officer Royal/Polish Air Force.

SK / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.