Wiadomości

  • 22 maja 2013
  • wyświetleń: 2334

Gimnazjum 1 jest po stronie natury

Projekt "Arboretum Inspiruje " jest laureatem 5. edycji konkursu grantowego, organizowanego w ramach programu "Po stronie natury" - realizowanego od 2009 r. przez Fundację Nasza Ziemia, Żywiec Zdrój S.A. oraz Lasy Państwowe.

Gimnazjum Publiczne Nr 1 jest po stronie natury
Gimnazjum Publiczne Nr 1 jest po stronie natury · fot. Gimnazjum Publiczne Nr 1


Gimnazjum Publiczne Nr 1 jest po stronie natury
Gimnazjum Publiczne Nr 1 jest po stronie natury · fot. Gimnazjum Publiczne Nr 1


Gimnazjum Publiczne Nr 1 jest po stronie natury
Gimnazjum Publiczne Nr 1 jest po stronie natury · fot. Gimnazjum Publiczne Nr 1


Gimnazjum Publiczne Nr 1 jest po stronie natury


17 maja Fundacja Nasza Ziemia z Warszawy ogłosiła wyniki konkursu grantowego "Po stronie natury" - jeden z grantów został przyznany projektowi "Arboretum Inspiruje", który już drugi rok jest realizowany w Gimnazjum Publicznym Nr 1.

Sukces szkoły jest tym większy, że do konkursu przystąpiło aż 416 różnych placówek z całej Polski, a laureatami zostało tylko 11. Dofinansowanie w kwocie 9 tysięcy złotych zostanie przeznaczone m.in. na dalszą rozbudowę bazy dydaktycznej przy Arboretum, kampanię promocyjną gminnych drzew pomnikowych oraz wycieczki edukacyjne. Autorką projektu jest pani Magdalena Jasińska, a w realizacją działań projektowych zaangażowanych jest również 10 innych nauczycieli. W projekcie biorą udział uczniowie z wszystkich klas. Arboretum grant otrzymuje już po raz drugi.

"Po stronie natury" to unikalny wieloletni sojusz na rzecz przyrody liderów z różnych sektorów. W ramach programu od 2009 roku z powodzeniem współpracują ze sobą instytucja państwowa - Lasy Państwowe, organizacja pozarządowa - Fundacja Nasza Ziemia oraz organizacja biznesowa - Żywiec Zdrój S.A. Każda ze stron wnosi do niego wyjątkową wiedzę, doświadczenie i wkład praktyczny lub finansowy.

W ramach "Po stronie natury" organizowana jest coroczna akcja sadzenia miliona drzew w Beskidzie Żywieckim oraz ogólnopolski konkurs grantowy na projekty ekologiczne odpowiadające na potrzeby lokalnych społeczności. W pierwszych dwóch latach program funkcjonował pod nazwą "Moje Silne Drzewo". Zadaniem "Po stronie natury" jest zwrócenie uwagi Polaków na problem ochrony środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nie. Do programu może przyłączyć się każdy, kto chce zrobić coś dobrego dla przyrody i dobrze się przy tym bawić.

Dotychczasowe działania przyczyniły się procesu odnawiania Puszczy Karpackiej - 4 milionami drzew obsadzono obszar o powierzchni ponad 715 ha. W ramach konkursu grantowego łącznym nakładem ponad pół miliona złotych dofinansowano do tej pory 89 projektów proekologicznych.

Więcej informacji o konkursie grantowym na stronie http://www.postronienatury.pl oraz na stronie projektu http://www.pg1czdz.netsfera.pl/arboretum-inspiruje.html

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.