czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 29 czerwca 2013
  • wyświetleń: 3812

Studenci w czechowickim ośrodku

W ramach zawartej współpracy pomiędzy Międzyszkolnym Ośrodkiem Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej w Czechowicach-Dziedzicach, a katowicką Akademią Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki grupa około 70 studentów z II roku pod opieką profesora dr hab. Jana Ślężyńskiego wzięła udział w czerwcu w cyklicznych hospitacjach zajęć gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej prowadzonych przez nauczycieli w Ośrodku.

Słowa uznania dla samorządu na ręce burmistrza Mariana Błachuta złożył Profesor Jan Ślężyński, dziękując "gorąco władzom lokalnym, które troskliwie opiekują się Ośrodkiem i słusznie szczycą się jego znakomitymi osiągnięciami terapeutycznymi i metodycznymi. Studenci AWF byli mile zaskoczeni, kiedy na ich powitanie pojawili się w Ośrodku włodarze gminy Czechowice-Dziedzice. Świadczy to o emocjonalnym, bezpośrednim zaangażowaniu w ideę korekcji wad postawy dzieci i młodzieży".

Studenci w czechowickim ośrodku · fot. Joanna Pielech


Na spotkaniu obecni byli również zastępca burmistrza Maciej Kołoczek, dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 1 - Wojciech Mik oraz konsultant
z bielskiego stowarzyszenia "Dbaj o kręgosłup" mgr Ryszard Harężlak. Przedstawił on gościom i studentom swoją oryginalną metodę trójpłaszczyznowej korekcji bocznych skrzywień kręgosłupa. Studenci mieli możliwość zapoznania się wcześniej z tą metodą, gdyż była wielokrotnie popularyzowana w ogólnopolskich periodykach naukowych i metodycznych.

Po prelekcji studenci wzięli udział w zajęciach gimnastyki korekcyjnej w Ośrodku prowadzonych przez Joannę Pielech, Radosławę Litner i Marka Pietrzyka, a mgr R.Harężlak demonstrował skuteczność swojej metody w grupach ćwiczących uczniów. Byli pełni podziwu dla samoświadomości ćwiczących co wad postawy i ich korekcji oraz prowadzących zajęcia nauczycieli, podkreślając doskonałą organizację zajęć i pełną ich indywidualizację.

Profesor podziękował pracownikom Ośrodka za profesjonalne wdrożenie studentów AWF specjalizujących się w korekcji wad postawy dzieci i młodzieży w zagadnienia związane z tym tematem, co przyczyni się do osiągnięcia ogromnych korzyści naukowe i metodyczne dla nich, wyraził nadzieję na dalszą współpracę z czechowickim Ośrodkiem.

Joanna Pielech

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.