czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 lipca 2013
  • wyświetleń: 6013

Darmowa kolonoskopia w Pszczynie

Szpital w Pszczynie zaprasza mieszkańców Czechowic-Dziedzic do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach przesiewowych pod kątem raka jelita grubego.

Szpital w Pszczynie


Rak jelita grubego jest pierwszym pod względem częstotliwości występowania nowotworem u kobiet i mężczyzn w Europie. W Polsce plasuje się na drugim miejscu w rankingu zachorowań na choroby nowotworowe. Według Krajowego Rejestru Nowotworów szacuje się, że 14.600 osób rocznie zapada na chorobę, a ponad 10 400 chorych umiera!

Leczenie nowotworu jest najskuteczniejsze w pierwszym stadium choroby, kiedy ta rozwija się jeszcze bezobjawowo. Brak badań przesiewowych, często owocuje tym, że u lekarza pojawiamy się gdy jest już zbyt późno na skuteczne leczenie. W nierównej walce z chorobą, jednak wiele zależy od nas. Wystarczy jedynie przezwyciężyć w sobie strach przed wizytą u lekarza, i skorzystać z bezpłatnych badań kolonoskopii.

Badania są przeprowadzane w Gabinecie Endoskopii Szpitala w Pszczynie (pokój 104, I piętro). Mogą z nich skorzystać osoby w wieku 50-65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego, oraz w wieku od 40-65 lat, posiadające krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego. W uzasadnionych przypadkach medycznych, lub na życzenie za odpłatnością, istnieje możliwość wykonania badań w znieczuleniu. Co ważne, do przeprowadzenia badania, nie jest potrzebne skierowanie lekarza pierwszego kontaktu.

Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: (32) 210-50-02, wew. 206, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00- 14.00.

adv / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.