czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 2 lipca 2013
  • wyświetleń: 4131

Nowa hala sportowa w Kaniowie

28 czerwca nastąpił długo wyczekiwany moment oficjalnego otwarcia nowej hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaniowie.

hala w kaniowie
Nowa hala sportowa w Kaniowie · fot. powiat.bielsko.pl


Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości wśród których nie mogło zabraknąć starosty bielskiego Andrzeja Płonki, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Bogusława Stolarczyka, Józefa Maziarz radnego Rady Powiatu, wójta gminy Bestwina Artura Beniowskiego, dyrektor ZSP w Kaniowie Barbary Konarskiej-Węgrzyn oraz Janusza Abramowicza i Bogdana Radonia z Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Uczestników przywitał Grzegorz Boboń - dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Bestwinie. Ceremonii poświęcenia nowej hali sportowej dokonał proboszcz parafii Niepokalanego Serca Jezusa ks. Janusz Tomaszek, w krótkiej modlitwie nawiązał do słynnego powiedzenia "w zdrowym ciele zdrowy duch". Następnym punktem było wystąpienie wójta A. Beniowskiego, który podkreślił jak ważną inwestycją była budowa nowoczesnej hali sportowej, rozpoczęta z inicjatywy świętej pamięci Stefan Wodniak.

Nowa hala sportowa w Kaniowie · fot. powiat.bielsko.pl


- Bardzo cieszę się, że udało nam się zrealizować projekt i dokończyć budowę. Choć wiele przeszkód stawało na drodze to potrafiliśmy je przezwyciężyć, a efekty naszych działań możemy dziś podziwiać. Mam nadzieję, że hala będzie służyć nie tylko mieszkańcom Kaniowa, gminy Bestwina, ale także całemu powiatowi bielskiemu - powiedział wójt Bestwiny.

Starosta bielski A. Płonka wraz z wiceprzewodniczącym rady powiatu B. Stolarczykiem przekazali na ręce dyrektor szkoły komplet piłek. Podkreślali swoją radość z ukończenia inwestycji i wyrazili nadzieję, że starania o budowę nie pójdą na marne, a sala będzie służyć przez długie lata całej społeczności powiatu.

W przerwach części oficjalnej swoje prezentacje artystyczne miało przedszkole, a uczniowie szkoły podstawowej oprawili uroczystość śpiewem. Swój pokaz dał także klub judo z Czechowic-Dziedzic, którego członkowie są uczniami ZSP w Kaniowie. Na zakończenie uroczystości zagrał zespół "Dzień dobry" którego lider jest absolwentem kaniowskiej szkoły.

ab / czecho.pl, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.