czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2013
  • 13 lipca 2013
  • wyświetleń: 9429

Katastrofa kolejowa była blisko

Tragiczny finał mogła mieć "zabawa", którą urządzili sobie nieletni czechowiczanie na torowisku, gdyby nie natychmiastowa interwencja funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Nieletni ułożyli na czynnym torowisku szlaku kolejowego Czechowice-Dziedzice - Wisła kostki ażurowe i drewniany konar o długości 8 metrów. Zanim nadjechał pociąg funkcjonariusze posprzątali torowisko, błyskawicznie likwidując zagrożenie.

Dodatkowe pociągi na Wielkanoc
Młodzi czechowiczanie mogli spowodować katastrofę kolejową


Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Kolejowej. Funkcjonariusze zauważyli grupę młodych osób, które "bawiły się" na szlaku kolejowym.

Nieletni wpadli na pomysł zablokowania drogi pociągu. Poukładali na torach kostki ażurowe, konar o długości 8 metrów i oczekiwali na przyjazd składu. Na szczęście szybka interwencja zapobiegła tragedii.

Funkcjonariusze posprzątali tory i ujęli sześcioro nieletnich w wieku od 9 - 16 lat, których przekazali w ręce miejscowych policjantów. Czworo nieletnich w wieku od 13 - 16 lat odpowie przed Sądem Rodzinnym za spowodowanie zagrożenia katastrofą w ruchu kolejowym. Sąd może zastosować wobec nich środki wychowawcze lub poprawcze.

Wobec rodziców dwóch dziewczynek w wieku 9 i 10 lat policjanci skierują do sądu sprawę opiekuńczą.

aka / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.