czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 22 lipca 2013
  • 26 lipca 2013
  • wyświetleń: 4699

Marsz z kijkami w Lasku

W ubiegły wtorek, 23 lipca, w parku miejskim w Lasku odbyły się pierwsze warsztaty nordic walking, zorganizowane w ramach projektu "Chodźcie z nami. Aktywna rekreacja na ścieżkach nordic walking". Pod sceną w parku stawił się komplet 50 uczestników.

Tym, którzy przybyli bez własnych kijów, dopasowano i wypożyczono kije odpowiedniej długości. Warsztaty prowadziło dwóch wykwalifikowanych, pełnych energii instruktorów. Wszyscy rozpoczęli od rozgrzewki, a następnie po podzieleniu na dwie grupy, ruszyli na parkowe ścieżki. Wędrowali m. in. ścieżkami, które w ramach realizacji projektu zostały wybudowane w parku miejskim.

Po dwóch godzinach aktywności wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego mogli korzystać z indywidualnych porad instruktorów.

Marsz z kijkami w Lasku · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Razem z czechowiczanami po ścieżkach wędrowali mieszkańcy Orlovej - czeskiego partnera Gminy Czechowice-Dziedzice w projekcie oraz Rajca ze Słowacji, którzy uczestniczą w innym realizowanym przez Gminę Czechowice-Dziedzice projekcie pn. "Seniorzy bez granic. Reintegracja społeczna osób starszych poprzez nowe strefy aktywności".

Kolejne warsztaty nordic walking będą organizowane w drugiej połowie sierpnia oraz na początku września. Zapisy zostaną otwarte na ok. tydzień przed warsztatami na stronie internetowej Gminy.

Warsztaty są organizowane w ramach projektu pn. "Chodźcie z nami. Aktywna rekreacja na ścieżkach nordic walking" realizowanego przez Gminę Czechowice-Dziedzice wraz z miastem partnerskim Orlova. W ramach projektu zostały wybudowane w parku miejskim specjalne ścieżki do nordic walkingu. W miesiącach lipiec-wrzesień zostaną zorganizowane cztery warsztaty z udziałem instruktorów nordic walkingu. Będziemy na bieżąco informowali o kolejnych terminach warsztatów.

Na realizację projektu Gmina Czechowice-Dziedzice pozyskała dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013 w wysokości 30 tys. euro.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.