czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 29 lipca 2013
  • wyświetleń: 3537

Rzucił się z rękami na policjantów

Nietrzeźwy 21-latek i będący również pod wpływem alkoholu jego o rok młodszy kolega, obaj zamieszkali w Czechowicach, znieważyli interweniujących policjantów i naruszyli ich nietykalność cielesną.

W sobotę w godzinach wieczornych funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach pełniący służbę w patrolu zmotoryzowanym podjęli interwencję wobec mężczyzn, którzy idąc chodnikiem spożywali alkohol. W czasie podjętej czynności legitymowania sprawcy wykroczenia zaczęli zachowywać się arogancko, agresywnie i kierowali w stosunku do policjantów słowa wulgarne.

Pomimo wezwania do zachowania zgodnego z prawem mężczyźni ani myśleli podporządkować się wydawanym przez policjantów poleceniom a swoje niezadowolenie okazali kopiąc radiowóz i rzucając się z pięściami na funkcjonariuszy, powodując u nich obrażenia ciała.

Badanie stanu trzeźwości dało wynik 2 promili alkoholu u obu zatrzymanych. Sprawcom przedstawiono już zarzuty popełnienia przestępstw, za które grozi im teraz do 5 lat za kratami.

ab / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.