Wiadomości

  • 29 kwietnia 2005
  • wyświetleń: 895

Do Urzędu Skarbowego marsz...

Zostało nam już nie wiele czasu, ażeby rozliczyć się z podatku dochodowego od osób fizycznych za 2004 rok. Jak się dowiedzieliśmy w sobotę Urząd Skarbowy w Czechowicach pracuje w godzinach:7.00-15.00 i obsługuje tylko klientów chcących złożyć zeznanie podatkowe. Zeznanie podatkowe będzie można jeszcze złożyć w poniedziałek 2 maja, w godzinach od 7.00 do 17.00.

Dlaczego w tym roku można składać zeznania do 2 maja włącznie? Trzeba wziąć pod uwagę, iż 30 kwiecień przypada w sobotę, czyli dzień ustawowo wolny od pracy, stąd wydłużony termin składania zeznań do dnia 2 maja.

Przestroga dla zapominalskich i spóźnialskich. Zeznania podatkowego lepiej nie składać po terminie, bo to już zagrożone jest konsekwencją prawną i finansową. Chodzi tu o konieczność zapłaty odsetek karnych, jeśli podatnik musi dokonać dopłaty. Natomiast jeśli małżonkowie rozliczają się wspólnie- stracą prawo do wspólnego opodatkowania. Może zatem warto zdążyć przed 2 maja...

A.O. / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.