czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 września 2013
  • 5 października 2013
  • wyświetleń: 5905

Mamy nowy pomnik przyrody

W naszej gminie pojawił się kolejny - jedenasty- pomnik przyrody. Został nim dąb szypułkowy w Bronowie.

Reklama

POmnik przyrody 2
Nowy pomnik przyrody w Bronowie · fot. SK


Drzewa
W Bronowie jest wiele drzew, które mogą w przyszłości zostać pomnikami przyrody. Te drzewa rośną przy ul. Bronowskiej. · fot. SK


- To jeden z najpiękniejszych pomników przyrody w naszej gminie - przyznaje naczelnik wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Bernadetta Klimek.

Nowy pomnik przyrody rośnie przy ul. ks. Jana Kunza. Drzewo jest w bardzo dobrym stanie, charakteryzuje się regularną i rozłożystą koroną. Obwód pnia wynosi 425 cm na wysokości 130 cm. Dąb rośnie pojedynczo na otwartym terenie, stanowiącym istotny element krajobrazu.

Z propozycją ustanowienia tego pomnika wystąpił mieszkaniec Ligoty Jerzy Bożek, miłośnik przyrody, propagator zdrowego stylu życia, członek Towarzystwo Cyklistów. Jest również pomysłodawcą trasy rowerowej wzdłuż pomników przyrody na terenie gminy.

Najwięcej pomników przyrody w naszej gminie stanowią dęby szypułkowe. Największy posiada obwód 520 cm i rośnie w Lgocie.

Pomników przyrody w naszej gminie ma być coraz więcej.

KP / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.