czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 września 2013
  • wyświetleń: 1809

Projekt: Dizajn na pograniczu

Jest szansa aby w naszym mieście przybyło ciekawych miejsc. Wszystko dzięki realizacji projektu, "Dizajn na pograniczu" - rekreacja miast na pograniczu polsko-czeskim, który właśnie się rozpoczyna. Pieniądze na ten cel pozyskał czechowicki Urząd Miejski.

Reklama

Projekt realizowany będzie w partnerstwie z czeskim miastem Orlova, przy wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Funduszu Mikroprojektów z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska na lata 2007-2013.

Realizacja projektu ma za zadanie wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców miast partnerskich poprzez opracowanie koncepcji zagospodarowania i aktywizacji kluczowych miejsc w przestrzeni publicznej Czechowic-Dziedzic i Orlovej oraz zaprojektowanie i wykonanie prototypów tych rozwiązań.

Konieczność realizacji projektu wynika z potwierdzonych przez partnerów potrzeb dotyczących konieczności stworzenia odpowiednich miejsc spotkań i interakcji społecznych w przestrzeniach publicznych miast partnerskich. Obecny brak odpowiedniej jakości estetycznej i funkcjonalnej takich miejsc jest barierą rozwoju dla społeczności lokalnych polsko-czeskiego pogranicza. Nowe, o wysokiej jakości estetycznej i funkcjonalne rozwiązania wpłyną na poprawę jakości życia mieszkańców Czechowic-Dziedzic i Orlovej.

Wartość projektu wynosi prawie 147 tys. zł. Kwota dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego wynosi ponad 120 tys. zł. oraz budżetu państwa 14 tys. zł. Gmina Czechowice-Dziedzice we własnym budżecie zabezpieczyć musi jedynie 12 tys. zł.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.