czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 26 października 2013
  • wyświetleń: 1494

Napisz maila do teściowej

Od kilku miesięcy w Czechowicach-Dz. organizowane są zajęcia "z komputerem i internetem" przeznaczone dla seniorów (50+). Cykl bezpłatnych warsztatów przybliża "starszakom" cyfrowy świat i pozwala na postawienie pierwszych kroków w zakresie korzystania z komputera i internetu.

- By to zrobić, np. by złożyć życzenia, też za darmo, szybko i ...bez uścisków ;) można teściowej wysłać życzenia mailem - mówi Wiesław Gliniak. - Są piękne e-kartki okolicznościowe w sieci. Można spokojnie wybrać świetne treści życzeń. Jest oczywiście pewien problem, bo spora część teściowych (babć/dziadków, teściów, rodziców, ciotek) ...nie ma adresu mail. Często nie posługują się oni też komputerem.

Okazuje się, że problem często tkwi w sferze psychologicznej - seniorzy obawiają się komputera i Internetu. Boją się, że coś popsują lub że sobie nie poradzą. Twierdzą też, że już to im nie będzie potrzebne. Jest jednak sposób, by temu zaradzić.

Od lutego 2013 w Czechowicach-Dziedzicach opór ten przełamało ponad 130 seniorów. Wzięli oni udział w bezpłatnych zajęciach, organizowanych przez latarnika Polski Cyfrowej Równych Szans. W grupach 10-osobowych, spokojnie, bez stresu w pracowni komputerowej seniorzy postawili pierwsze kroki w cyfrowym świecie. Głównie przełamując bariery psychologiczne, choć czasem też fizyczne. Seniorzy uczyli się też praktycznych rzeczy - jak choćby zakładanie skrzynki mailowej, wysyłania i odbierania maili.

-Zapewne tu na czecho.pl niewielu seniorów przeczyta tę treść. Raczej będziecie to Wy - młodsze pokolenia. I to do Was kierowany jest apel: dajcie szansę Waszym bliskim "starszakom", by mogli skorzystać z możliwości ...na otrzymanie maila od Was. Przynajmniej maila. A może zdarzy się, że to oni do Ciebie wyślą życzenia? Pozwólcie im i zapytajcie czy nie zechcieliby wziąć udziału w darmowych zajęciach. Niech się sami zgłoszą, lub zgłoście ich Wy. Wystarczy zadzwonić- kontynuuje Wiesław Gliniak.

Z organizatorami można się skontaktować pod numerem 799-174-919.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.