czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 października 2013
  • wyświetleń: 3422

Tydzień Comeniusa w GP 3

W dniach od 30 września do 4 października w Gimnazjum nr 3 odbyła się impreza reklamująca Partnerski Projekt Szkół Comenius. W programie zostały ujęte kolejne działania międzynarodowej współpracy z 5 państwami Unii Europejskiej.

Uczniowie mogli uczestniczyć w różnorodnych konkursach, quizach i prezentacjach, których celem było popularyzowanie projektu o autorytetach i poszerzenie wiedzy o krajach partnerskich. Można było sprawdzić swoje umiejętności plastyczne wykonując prace na konkurs "Logo projektu", "T-shirt projektu" oraz "Mój autorytet".

Tydzień Comeniusa w GP 3 · fot. Gimnazjum Publiczne nr 3


Quiz o krajach partnerskich pozwolił uczniom przekonać się, czy ich wiedza na temat geografii, historii, kultury i zwyczajów na Słowacji, Litwie, w Grecji, Turcji i Niemczech jest wystarczająca. Dzień Flagi, serwis informacyjny o krajach partnerskich, prezentacje multimedialne na lekcjach i pisanie maili po niemiecku i angielsku rozwinęły praktyczne umiejętności i poszerzyły wiedzę przydatną w międzynarodowych spotkaniach. Podczas Dnia Klubu Filmowego rozpoczęliśmy pracę nad reklamowym filmem o projekcie, kiermasz ciast prowadzony przez Wolontariat GP3 połączony z kulinarną wystawką edukacyjną był ciekawym uzupełnieniem całego tygodnia.

Żywe zaangażowanie klas i nauczycieli w głosowanie na najlepsze projekty plastyczne, a także rozpowszechnianie idei europejskich działań w Szkolnej Gazetce "Śledź" potwierdziło, że międzynarodowe projekty to wartościowe uzupełnienie codziennego życia szkoły i dobra zabawa. Wysiłki uczniów zostały nagrodzone podczas podsumowania Tygodnia Comeniusa, gdy odbierali rzeczowe i słodkie nagrody.

Film reklamujący projekt: www.mediafire.com/watch/2dxo9do8pjemsa0/Film+na+czecho.pl.mp4

Autorzy: Klub Filmowy uczniowie kl.3a Miłosz Cudak, Marcin Chrobak
Bartosz Świerczek Więcej informacji na stronie szkoły www.gp3.czechowice-dziedzice.pl

Projekt "Tydzień Comeniusa" jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach Programu "Uczenie się przez całe życie ". Patronat medialny nad projektem objęła Gazeta Czechowicka.

Gimnazjum Publiczne nr 3

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.