czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 listopada 2013
  • wyświetleń: 2011

Jaki sport najchętniej uprawiamy?

Jazda na rowerze, piłka nożna, a może pływanie lub tenis ziemny? Zespół badaczy z naszego miasta jako nadrzędny cel postawił sobie poznanie sposobu spędzania czasu wolnego przeznaczonego na sport i rekreację wśród mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice. Dodatkowo w wyniku badań rozpoznane zostało z jakich obiektów oraz z jakich ofert najchętniej korzystają mieszkańcy.

Reklama

W badaniu wzięło udział 5000 osób i to właśnie na podstawie ich odpowiedzi sporządzono raport, z którego wynika, że większość mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice uprawia sport przynajmniej raz w tygodniu. Z kolei 304 osoby zadeklarowały, iż systematycznie uczestniczą w treningach i zawodach poprzez członkostwo w klubie sportowym.

Według raportu najczęściej uprawianą dyscypliną sportu jest jazda na rowerze. Na drugim miejscu znalazło się pływanie, a na trzecim miejscu uplasowało się bieganie. Część ankietowanych zwróciła uwagę, iż wyjeżdża do innych miejscowości, by móc uczestniczyć w zajęciach, których oferty nie można znaleźć na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Przykłady obejmują uprawianie jeździectwa, tenis ziemny, piłkę ręczną, capoeirę, piłkę nożną na wyższym poziomie, strzelectwo czy brazylijskie ju-jitsu.

Respondenci, pytani o motywy uprawiania sportu lub rekreacji ruchowej najczęściej wskazywali na przyjemność i rozrywkę oraz na zdrowie i utrzymanie dobrej kondycji fizycznej. Natomiast jeśli chodzi o to, dlaczego tak rzadko lub w ogóle nie ćwiczymy, najczęstszymi odpowiedziami był brak czasu, choroba, zmęczenie pracą oraz brak motywacji.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.