Wiadomości

  • 10 grudnia 2013
  • 13 grudnia 2013
  • wyświetleń: 17100

Protest pod pomnikiem

Za nami:

Pod hasłem "Nadchodzi czas rozliczeń" 13 grudnia pod pomnikiem Braterstwa Broni w Czechowicach-Dziedzicach chce protestować bielski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego.

pomnik braterstwa broni
Pomnik Braterstwa Broni · fot. ab / czecho.pl


Pikieta ma rozpocząć się o godzinie 18.30. Na chwilę obecną (wtorek, godzina 12.30) udział w niej zapowiedziało blisko 70 osób.

- Naszym celem jest pokazanie sprzeciwu wobec obecności reliktów systemu komunistycznego - mówi Mikołaj Siemaszko, jeden z organizatorów akcji. Jak dodaje: - W centrum Czechowic-Dziedzic nadal obserwujemy kontrowersyjny pomnik Braterstwa Broni. Przedstawia on stojących obok siebie żołnierzy Armii Czerwonej oraz Ludowego Wojska Polskiego. Jako młodzi obywatele nie zgadzamy się na pielęgnowanie pamięci o minionej epoce.

Obóz Narodowo-Radykalny ma w tym dniu przypomnieć rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (13 grudnia 1981 roku), wspomnieć o ofiarach zbrodniczego systemu, ale również odwołać się do podpisania Traktatu Lizbońskiego.

- Przedstawimy zgromadzonym ideę narodową, zachęcając do pogłębiania dalszej wiedzy na temat narodowego radykalizmu - wyjaśnia Mikołaj Siemaszko.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.