Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 grudnia 2013
  • wyświetleń: 1994

Gimnazjum nr 2 w Warszawie

Na zaproszenie Szkoły z klasą 2.0 piątka uczniów z klas trzecich (Zuzia Matulewicz, Mateusz Pawelec, Piotr Jurczyk, Michał Słoncz oraz Dorian Działach) z Gimnazjum Publicznego nr 2, im Janusza Kusocińskiego pod opieką nauczycieli: Marioli Paluszek oraz Joanny Krupnik miała przyjemność uświetniać wizytę Vinta Cerfa w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie obrazowali jedną z cech potrzebnych naukowcom - dociekliwość, poprzez doświadczenia z zakresu chemii i optyki.

3 grudnia wybraliśmy się do Warszawy. Ja, Michał, Piotrek, Dorian i Mateusz pod opieką pani Marioli Paluszek i pani Joanny Krupnik zapoznaliśmy się trochę z naszą stolicą, by w dniu następnym móc zaprezentować nasze umiejętności.

Gimnazjum nr 2 w Warszawie · fot. Gimnazjum Publiczne nr 2


Na zaproszenie firmy Google i przy współpracy z programem Szkoła z Klasą 2.0, do Polski przybył Vint Cerf, naukowiec uważany za "ojca internetu". Udzielił on nam ciekawego wykładu na temat sieci internetowej, a także jej przyszłości. Firma Google połączyła to wydarzenie z prezentacją młodych twórców i naukowców, w której czynnie braliśmy udział. Wykonaliśmy doświadczenia z dziedziny chemii i fizyki, a publiczność obserwująca nas była niemała.

Całe wydarzenie odbyło się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, która samym swoim wyglądem zrobiła na nas całkiem niezłe wrażenie. Do dyspozycji dostaliśmy również bardzo dobry sprzęt, który ułatwił nam pracę. Nasza publiczność najchętniej spoglądała na doświadczenia z suchym lodem, który z pomocą innych związków chemicznych ukazywał się dosyć spektakularnie.
Z zachwytem przyglądali się temu również najmłodsi uczestnicy wydarzenia.

Godną porównania okazała się na pozór trudna sztuczka ze sznurkiem Davida Copperfielda, która rozpoznawana jest pod nazwą "Oszustwo Davida Copperfielda". Wykonywał ją Michał z moją pomocą. Wszyscy próbowali zgłębić haczyk tkwiący w przekładaniu sznurka pomiędzy palcami. Nikomu nie udało się odgadnąć tej tajemnicy, a przecież to było tak dziecinnie proste...

Chłopcy zaprezentowali dużo więcej świetnych doświadczeń, a mnie większość udało się uwiecznić na zdjęciach, jednak wszystkich oczywiście nie dam rady tutaj opisać. Vint Cerf po udzielonym wykładzie podszedł do każdego ze stoisk i obserwował efekty naszej pracy. Nasze doświadczenia spodobały mu się i poprosił nas o dalszą współpracę, z czego jesteśmy wszyscy bardzo dumni.

Potem zwiedzaliśmy Centrum Nauki Kopernika, jednak myślę, że sami powinniście odwiedzić to miejsce bo zabiorę wam całą frajdę, jeśli teraz opiszę to co tam widzieliśmy. Gorąco polecamy! Oczywiście odpowiedniej dawki śmiechu i dobrego humoru nie brakowało nam na tym wyjeździe, na długo zostanie nam on w pamięci.

Zuzanna Matulewicz 3D

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.