czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 stycznia 2014
  • wyświetleń: 8175

Pijani kierowcy na naszych ulicach

Tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim - w którym przez pijanego kierowcę zginęło sześć osób - wywołał publiczną dyskusję na temat kar dla pijanych kierowców. Tymczasem - jak sprawdziliśmy - na naszych ulicach w ciągu kilku ostatnich dni nie brakowało kierowców na podwójnym gazie. Niechlubny rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

30 grudnia zatrzymano w Bestwinie na ul. Krakowskiej 48-letniego kierowcę renaulta, który miał we krwi ponad promil alkoholu. - Jakby tego był mało, sprawca nie miał prawa jazdy. Stracił je za wcześniejszą jazdę "na podwójnym gazie" i przy okazji złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - mówi oficer prasowy bielskiej policji Elwira Jurasz.

Tego samego dnia na ul. Bestwińskiej w Czechowicach-Dziedzicach w ręce policji wpadł 51-letni czechowiczanin, który jechał fiatem i miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dwa dni wcześniej zatrzymano w Zabrzegu na ul. Miliardowickiej 33-latka, który jechał samochodem po użyciu alkoholu. Miał 0,30 promila w wydychanym powietrzu. Ponadto miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

nan / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.