czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2005
  • wyświetleń: 809

Wzmocnione szeregi

W ostatnich miesiącach Straż Miejska przeszła kilka zmian, m.in. zatrudniono siedmiu strażników oraz uruchomiono system monitoringu. Ze sprawozdania, które radnym z Komisji Samorządności i Porządku Publicznego Rady Miejskiej przedstawił komendant Straży Miejskiej Marek Wróbel wynika, że w ubiegłym roku strażnicy przeprowadzili 18 066 kontroli i podjęli 4723 interwencji.

Bolączką wciąż jest brak koordynacji służb porządkowych. Szczególnie widoczne jest to w przypadku monitoringu. Informacje o zdarzeniu, jakim był niedawny napad na kantor, są przekazywane do Straży Miejskiej z dużym opóźnieniem, utrudnia to skierowanie kamery na miejsce zdarzenia - wyjaśnia komendant Marek Wróbel.

W 2004 roku na terenie gminy Straż Miejska odnotowała 1 309 wykroczeń, w tym 602 przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji, 330 dotyczyło naruszenia ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, 122 przeciwko urządzeniom użytku publicznego. W ubiegłym roku wydaliśmy 337 pouczeń na 602 wykroczeń drogowych - wyjaśniał komendant Marek Wróbel.

Od 15 grudnia ubiegłego roku rozpoczęto obserwację centrum miasta przy pomocy monitoringu (nie podpisano jeszcze umowy z TP SA na dzierżawę kanałów światłowodowych). Dzięki systemowi kamer ujawniono 59 wykroczeń drogowych i 71 porządkowych. Udało się doprowadzić na komisariat jedną osobę poszukiwaną, a także udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu w rejonie dworca PKP. W trzech przypadkach nagrany materiał przekazano na policję.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.