czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 7 stycznia 2014
  • wyświetleń: 4818

Kolejni pijani kierowcy i kolizje

Nietrzeźwi kierowcy byli sprawcami dwóch niemal identycznych zdarzeń, do których doszło w sobotni poranek na czechowickich drogach. Obaj zatrzymani kierowali pojazdami tej samej marki, mieli we krwi identyczną zawartość alkoholu, są mieszkańcami Czechowic-Dziedzic. Różni ich tylko wiek...

Tuż po 4.00 policjanci z drogówki otrzymali informację o kierującym audi A4, który na ul. Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach wjechał w barierę energochłonną. Sprawcą kolizji okazał się 30-letni czechowiczanin.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zaledwie cztery godziny później patrol otrzymał informację o innym kierowcy audi A4, który na czechowickiej ulicy Zielonej uderzył w bariery ochronne. Tym razem sprawcą był 22-letni czechowiczanin, który podobnie jak jego poprzednik miał we krwi 1,4 promila alkoholu.

Obaj kierujący wyszli z tych zdarzeń bez szwanku. "Ucierpiały" natomiast ich pojazdy i bariery. Kierowcy stracili już prawo jazdy, a za jazdę "na podwójnym gazie" grozi im teraz do 2 lat za kratami. Z własnej kieszeni będą też musieli pokryć spowodowane przez siebie szkody.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.